Az Olympus kihozta legújabb kompakt fényképezőgépét, amit Olympus VH-520 névre kereszteltek el. E modell 14 megapixeles felbontással, CMOS szenzorral, Full HD videórögzítéssel, és 10x-es optikai zoomal lopja be magát a felhasználók szívébe. Ne felejtsük el a 26-260 mm-es nagylátószögű beépített objektívet sem, aminek köszönhetően szinte minden helyzetben fotózhatunk, de lássuk a sajtóbejelentést.
Sajtóanyag:
Ha a fényképezőgép tervezés sport, az iHS maga a dopping. Szerencsére semmi sem állíthatta meg az Olympust abban, hogy a fantasztikusan vékony, VH-520 névre hallgató kompaktba csomagolja a gyenge fények ellen hadakozó iHS technológiai megoldásokat – melyeket korábban csak a sokkal nagyobb és háromszor drágább fényképezőgépekben találhattunk meg.
A kristálytiszta képminőséget nézve a VH-520 az élre tör. Hogy milyen teljesítményfokozókat használ? Egy 14 megapixeles CMOS szenzort és az eredetileg DSLR gépekhez fejlesztett TruePic V képprocesszort – valamint egy 26mm-260mm* gyújtótávolságú, 10x optikai zoommal ellátott objektívet (20x szuper-felbontású zoom funkcióval kiegészítve) és objektív-elmozgatásos képstabilizátort az életlen felvételek ellen. Sötétben az ISO 6400 érzékenység és a HDR ellenfény beállítás nyújt nélkülözhetetlen segítséget.
A lassított lejátszás a nagysebességű videofelvétel funkcióval válik elérhetővé, a mozgás közben felvett kisfilmek bemozdulás elleni védelméről pedig a Multi-motion Movie IS képstabilizátor gondoskodik. Ha mindez lehetetlennek hangzik egy ilyen karcsú és kecses házzal rendelkező fényképezőgéptől – nos, az azért lehet, mert korábban ez valóban lehetetlen volt. Csakúgy, mint a gyenge fények mellett is kiváló képminőség, melyet a VH-520 biztosít. Április végétől kapható, mindössze 54.990.- HUF áron – barna, fekete, fehér, piros, lila, illetve kék színben.

Célozz-és-lőjj – nappal vagy éjszaka
Az objektívtől a ragyogó, 3” méretű LCD kijelzőig mindössze 25,4 mm vékony VH-520 egyszerűen nem rendelkezhetne azzal a „joggal”, hogy ilyen képminőséget nyújtson. Felejtsük el a gyönyörű kivitelt, az ergonomikus elrendezésű kezelőszerveket (például az egygombos videofelvételt), valamint a fotók és Full HD videók esetén is rendelkezésre álló Mágikus szűrőket.
Az igazi varázslat a 10x optikai zoommal felszerelt, 26mm nagylátószögű objektívben van elrejtve. Az objektív egység méretének csökkentésével lehetővé vált, hogy az Olympus a digitális képstabilizátor helyett mechanikus elven működőt építsen be. Ezt az iHS technológia által biztosított nagy érzékenységgel (magas ISO értékekkel) kombinálva bármikor kiváló, ragyogó és éles felvételeket készíthetünk – jó, vagy rossz fényben egyaránt.
Technikai adatok:
- 10x optikai zoommal felszerelt nagylátószögű objektív (26-260mm*) 20x szuper-felbontású zoom funkcióval kiegészítve problémamentes nagyítások és nagylátószögű képek készítéséhez
- iHS technológia pontosan a kívánt felvétel elkészítéséhez gazdag színárnyalatokkal és alacsony képzajjal – a felvételi körülményektől függetlenül
- 1080p Full HD videofelvétel sztereó hangrögzítéssel a lehető legjobb felvételi minőség érdekében
- TruePic V képprocesszor a kiváló képminőségért
- HDR ellenfény beállítás funkció tárgyak akár ellenfényben is tökéletesen exponált felvételeinek készítéséhez
- Nagysebességű videofelvétel (240, vagy 120fps) a gyors mozgások minden pillanatát feltáró lassított lejátszáshoz
- Mágikus szűrők a fotók és Full HD videofelvételek kreatív effektezéséhez
- 14 megapixel felbontású CMOS szenzor a nagyfelbontású, fantasztikus minőségű, nagyképernyős videók és nagy méretben nyomtatható fotók készítéséhez
- Multi-motion Movie IS képstabilizátor a mozgás közben felvett Full HD videofelvételek bemozdulásmentes rögzítéséért
- Mechanikus, objektív alapú kettős képstabilizátor a kéz bemozdulása által okozott életlenség kiküszöbölése érdekében – akár hosszú expozíció esetén is
- Akár ISO 6400 érzékenység a gyenge fényviszonyok között is kiváló felvételek készítéséhez
- 3” méretű, színes LCD (460,000 képpontos) kijelző a felvételek egyszerű megkomponálásához, megtekintéséhez, illetve megosztásához
www.olympus.hu
* 35mm ekvivalens
Hirdetés:
Éles képeket lehet vele készíteni este szobában lámpafénynél? Alkalmas izgő-mozgó, futkározó gyerek fényképezésére? Sport fotózás módnál az arc éles marad? Be lehet állítani úgy a gépet, hogy ne a háttér legyen éles, hanem a képen látható személy?
Kedves DKati!
Az Olympus VH-520 modell 2013. év elején jelent meg.
“Olympus VH-520 – az új kompakt” cikk mikor íródott? Nem derült ki számomra, de szeretnénk tudni melyik évben került piacra a gép.