Megvannak az SWPA nyerteseinek a nevei

Megvannak az SWPA nyerteseinek a nevei
5 (100%) 1 szavazat

Kihirdették a világ legnagyobb fotóversenyének a Sony World Photography Awards nyerteseinek neveit. Az alábbiakban listázzuk ezeket – a kategóriák angol nyelven lesznek feltüntetve.

Az idei Sony World Photography Awards szakmai zsűrije négy magyar fotográfus pályaművét juttatta tovább a verseny legjobb 50 fotója közé a Professzionális és Nyílt kategóriákban.

A Sony World Photography Awards, amelyet a World Photography Organisation szervez évről évre, napjaink legsokoldalúbb fotóversenye. Az idén 11. alkalommal megrendezett fotópályázatra rekordmennyiségű, mintegy 320 000 fotós adta le nevezését a világ több mint 200 országából. A világ minden tájáról érkező jelentkezők sokszínűségének köszönhetően változatos témák és az elmúlt évben fellelhető legkiválóbb kortárs fényképek kerülhettek a zsűri elé. A fotóverseny alábbi négy főkategóriájára – Professzionális, Nyílt, Ifjúsági és Diák Fókusz –  érkezett nevezések mind műfajukban, mind stílusukban és témájukban teljesen különböznek egymástól.

A Professzionális versenyben két magyar fényképészt emeltek ki magas színvonalú, 5-10 fotóból álló munkájukért. A Nyílt versenyben (amelyben a legjobb képet díjazzák tíz kategóriában) egy magyar versenyző munkája került a shortlistesek és elismertek közé, valamint további egy magyar fotós munkáját jelöltek a világ 50 legjobb fotója közé.

Munkájuk elismeréseként a szakmai zsűri az alábbi magyar fotósokat jelölte a legjobbak közé:

***

A döntőbe jutott fotósok listája a Professzionális kategóriában:

A Professzionális versenyben két magyar jelentkező Sport kategóriában alkotott maradandót. Gardi Balázs egy zsúfolt buzkashi mérkőzés dinamikus jeleneteiről készített felvételeket az afganisztáni Dawlatabadban, Hartyányi Norbert pedig egy műugró légi táncának mozdulatait örökítette meg egy magával ragadó sorozatban.

  • Gardi Balázs, Sport kategória (Budapesten született, a kaliforniai Oaklandben él)
  • Hartyányi Norbert, Sport kategória (Budapest)

A döntőbe jutott fotósok listája a Nyílt kategóriában:

A Nyílt verseny kiválasztott képei jól tükrözik, hogy mennyire különböző inspirációkból merítenek a művészek. Radisics Milán egy lenyűgöző látképet készített Budapest legrégebbi műjégpályájáról, a Városligeti Műjégpályáról. A távolból a korcsolyázó emberek kis alakokká válnak, így a képek főszereplői a jelenlevők jégre vetett árnyékai lesznek. Radisics Milán két további képe is szerepel az elismerésre méltó munkák között.

  • Radisics Milán, Mozgás (Budapest) – munkája egyaránt shortlistes és a zsűri által elismert lett

Elismerésre méltó munkák:

A Sony World Photography Awards zsűrije elismerését fejezte ki a fotópályázat Nyílt versenyében induló, alábbi két magyar pályázó számára, akiknek munkáit a világ legjobb 50 alkotása közé sorolták.

  • Kégl Imre, Portré kategória (Miskolc)
  • Radisics Milán, két fényképét jelölték a Mozgás kategóriában (Budapest)

A döntőbe jutott és győztes fényképek 2018-as Sony World Photography Awards kiállításon lesznek megtekinthetők Londonban április 20-tól május 6-ig. A Nyílt kategória nyerteseit március 20-án, a végső győztest, valamint a Professzionális verseny díjazottjait április 19-én jelentik be.

Gratulálunk nekik!

***

Professional shortlist:

Architecture

Anastasia Riakovskaia, Russia with the series “Untitled”
Brett Leigh Dicks, United States with the series “Penitentiary of New Mexico”
Corentin Fohlen, France with the series “Morne a Cabri”
Edgar Martins, Portugal with the series “The Poetic Impossibility of Managing the Machine”
Gianmaria Gava, Italy with the series “Buildings”
Loic Vendrame, France with the series “Riad Mirage Club”
Sasha Maslov, Ukraine with the series “Veterans : Faces of the World War II”
Matteo Canestraro, Italy with the series “Mediterranean Sunset in Siponto”
Mikhail Zamkovskiy, Russia with the series “Victory Park”

Contemporary Issues

Alfio Tommasini, Switzerland with the series “Via Lactea”
Ana Amado, Spain with the series “Down Dance”
Chloe Jafe, France with the series “Inochi Azukemasu”
Claudia Gori, Italy with the series “The Sentinels: Electrosensitive People in Italy.”
Fredrik Lerneryd, Sweden with the series “Slum Ballet”
Lauren Greenfield, United States with the series “Generation Wealth”
Margaret Mitchell, United Kingdom with the series “In This Place”
Sebastian Meyer, United States with the series “Under Every Yard of Sky”
Stefano Morelli, Italy with the series “Suspension”

Creative

Daren You, China Mainland with the series “Chaos”
Eduardo Castaldo, Italy with the series “Check Point 300; (in)human borders”
Florian Ruiz, France with the series “The White Contamination”
Jakob Schnetz, Germany with the series “A Reindeer & a Burning Oil Can”
Llewellyn Berry, United States with the series “Excerpt From The Draftswoman’s Portal”
Patricia Kühfuss, Germany with the series “How to Get Home South Africa’s 12th language”
Tania Franco Klein, Mexico with the series “Our Life In The Shadows”

Current Affairs & News

Asha Miles, Russia with the series “Scars”
Giles Clarke, United Kingdom with the series “Yemen; Victims Of War'”
Kevin Frayer, Canada with the series “Rohingya Refugees Flee Into Bangladesh to Escape Ethnic Cleansing”
Luis Henry Agudelo Cano, Colombia with the series “Young people who beautify death”
Martyn Aim, New Zealand with the series “Near Dark, The Battle for Mosul”
Mohd Samsul Mohd Said Samsul Said, Malaysia with the series “Life Inside the Refugees Camp”
Morukc Umnaber, Turkey with the series “Retaking Raqqa”
Probal Rashid, Bangladesh with the series “Rohingya Refugees in Bangladesh”
Rasmus Flindt Pedersen, Denmark with the series “Mosul liberated”

Discovery 

Alys Tomlinson, United Kingdom with the series “Ex Voto”
Antonio Gibotta, Italy with the series “Els Enfarinat”
Christina Simons, Iceland with the series “Resilient rɪˈzɪlɪənt// adjective: (of a person) able to withstand or recover quickly from difficult conditions”.
Hanlin Wang, China Mainland with the series “Finding Lubo”
Jack Yong, Malaysia with the series “Space Project 2088”
Maria Petrenko, Ukraine with the series “InOut”
Martin Toft, Denmark with the series “The Seaflower Venture”
Paul D’Haese, Belgium with the series “Stuffy Shell”

Landscape

Alexander Meeus, Belgium with the series “Light is the land”
Amanda Harman, United Kingdom with the series “A Fluid Landscape”
Ashley Gilbertson, Australia with the series “Nigeria’s Battles With Boko Haram Scar the Land and Its People”
Dan Welldon, United Kingdom with the series “From the Ends of the Earth (part 1)”
Luca Locatelli, Italy with the series “White Gold”
Rachael Talibart, United Kingdom with the series “Sirens”
Rohan Reilly, Ireland with the series “Casoni”
Tomasz Padlo, Poland with the series “Greetings from Kazakhstan”
Varun Thota, India with the series “We Live in a Symmetrical World”

Natural World & Wildlife

Chris Schmid, Switzerland with the series “The Kingdom of Kong”
Daniel Biber, Germany with the series “Very Impressive Starling Murmurations”
Kaleb White, United States with the series “The Roar”
Mark Edward Harris, United States with the series “Eyes Are the Window to the Soul”
Mitch Dobrowner, United States with the series “Storm Systems”
Neil Aldridge, South Africa with the series “The Return of the Rhino”
Roselena Giovanna  Ramistella, Italy with the series “Deep Land”
Tsuimei Weng, Taiwan Region with the series “Little egret”
Wiebke Haas, Germany with the series “Horsestyle”

Portraiture

Andrew Quilty, Australia with the series “High Water”
Anush Babajanyan, Armenia with the series “The Twins of Koumassi”
Ariel Tagar, Israel with the series “Uganda’s Vespa Club”
Christopher Occhicone, United States with the series “Internat Portraits”
Krister Soerboe, Norway with the series “Like Owner, Like Dog”
Lebohang Kganye, South Africa with the series “Ke Lefa Laka”
Michael Wickham, Australia with the series “Rwandan Hope”
Sasha Maslov, Ukraine with the series “Untitled”
Tim Fisher, United Kingdom with the series “The Appleby Mud Portraits.”
Tom Oldham, United Kingdom with the series “The Last of The Crooners”

Sport

Adam Pretty, Australia with the series “Waterpolo Warriors”
Balazs Gardi, Hungary with the series “Buzkashi”
Behnam Sahvi, Iran with the series “Magic of Water ”
Martial Couderette, France with the series “Lethwei, Myanmar Traditional Boxing”
Matteo Armellini, Italy with the series “All Blinds”
Norbert Hartyanyi, Hungary with the series “Dancing In The Air”
Patrick Smith, United States with the series “I Don’t Need to Walk to Live”
Paul Lukin, Croatia with the series “Last Days of Lumpinee”
Rick Findler, United Kingdom with the series “Eddie “The Beast Hall”
Valeriy Sharifulin, Russia with the series “The Fathers Daughter”

Still Life

Edgar Martins, Portugal with the series “Siloquies and Soliloquies on Death, Life and Other Interludes ”
Fiona Yaron-Field, United Kingdom with the series “After The Bloom”
Paul Hamilton, United Kingdom with the series “Seawall”
Seizo Mori, Japan with the series “Dead Lilies”
Tristan Spinski, United States with the series “The Reliquary”
Werner Anderson, Norway with the series “Scar”
Yurian Quintanas Nobel, Spain with the series “Silent Rooms”


Open shortlist

Architecture

Andreas Pohl, Germany
Caterina Bruzzone, Italy
Chaoyang Cai, China Mainland
Dimitrios Kleanthis, Greece
Emmanouil Smalios, Greece
Jassen Todorov, United States
Juan Soler Cózar, Spain
Lester Koh, Singapore
Qingshan Zhao, China Mainland
Zhaoting Wu, China Mainland

Culture

Azida Azizan, Malaysia
Don Ferdinand Tabbun, Philipinnes
Katy Gomez Lopez, Spain
Lorenzo Tugnoli, Italy
Panos Skordas, Greece
Shifang Lin, China Mainland
Xiaoqin  Zhou, China Mainland
Xiaoxiao Liu, China Mainland
Zhongyi Lin, China Mainland

Enhanced

Alex Bitiutskih, Russia
Alexa Moon, Russia
Andrius Burba, Lithuania
Giannis Papapostolou, Greece
Jesus Roldan Andrade,  Spain
Jianguang Zhou, China Mainland
Kamila J. Gruss, Poland
Kanishka Mukherji, India
Klaus Lenzen, Germany
Wenjie Qiao, United States

Landscape & Nature

Ales Krivec, Slovenia
Andrius Kundrotas, Lithuania
James Monnington, United Kingdom
Livia Lazar, Romania
Michael Haisermann, Germany
Nikolay Gorbunov, Russia
Nima Yaghoobi, Iran
Paranyu Pithayarungsarit, Thailand
Placido Faranda, Italy
Veselin Atanasov, Bulgaria

Motion

Andreas Hemb, Sweden
Bambang Wirawan, Indonesia
Carlos DeLaRosa, United States
Fajar Kristianto, Indonesia
Fuliang Cai, China Mainland
Manny Fajutag, Philippines
Milan Radisics, Hungary
Ole Steen Petersen, Denmark
Olena Leliuk, Ukraine
Yonathan Kellerman, Canada

Portraiture

Kenneth O’Halloran, Ireland
Marcin Szpak, Poland
Marie Moroni, France
Nick Dolding, United Kingdom
Pål Hansen, Norway
Sphiwo Hlatshwayo, South Africa
Thomas Dymond, United Kingdom
Tim Cavadini, Germany
Tina Signesdottir Hult, Norway
Valentina Morrone, Italy

Still Life

Benjamin Aerssen, Canada
Clark Perkins, United States
Emilija Petrauskiene, Lithuania
Fabien Perrot, France
Klaus Lenzen, Germany
Masumi Shiohara, Japan
Nani Alisa Tischer, Germany
Richard Frishman, United States
Simone Nagel, Germany
Viktor Dontcov, Russia

Street Photography

Irene Sollecchia, Italy
John White, United Kingdom
Jomel Bartolome, Philippines
Krzysztof Ćwik, Poland
Manuel Armenis, Germany
MD Tofazzal Hossain, Bangladesh
Michele Fornaciari, Italy
Niki Gleoudi, Greece
Omer Faidi, Turkey
Thanasorn Janekankit, Thailand

Travel

Chul-ui Song, South Korea
Ivan Margot, Switzerland
Jonas Börnicke, Germany
Manish Mamtani, India
Mikkel Beiter, Denmark
Qing Hu, China Mainland
Richard Winston, United States
Tao Wei, China Mainland
Yen Sin Wong, Malaysia
Yijie Quan, China Mainland

Wildlife

James Monnington, United Kingdom
Jiri Michal, Czech Republic
Justyna Zdunczyk, Poland
Marc Baechtold, Germany
Marco Gaiotti, Italy
Pedro Jarque Krebs, Peru
Petar Sabol, Croatia
Swapnil Deshpande, India
Tom Way, United Kingdom
Will Clark, United Kingdom

 

A TELJES LISTÁT ÉS A NYERTES KÉPEKET ITT TEKINTHETED MEG.

10%
árkedvezmény

Minden új ügyfelemnek 10% kedvezményt adok a fotózás árából (min. 10 db retusált fotónál), illetve egy díjmentes személyre szabott tanácsadást is kap.

More Less
Érvényes: 2018/09/30

Vélemény, hozzászólás?

Ez a weboldal az Akismet szolgáltatását használja a spam kiszűrésére. Tudjunk meg többet arról, hogyan dolgozzák fel a hozzászólásunk adatait..